Nie je nič horšie ako pologramotný novinár

Autor: pavol lemko | 28.2.2011 o 10:04 | (upravené 2.3.2011 o 12:04) Karma článku: 6,70 | Prečítané:  1257x

Jedným z príspevkov včerajších televíznych novín jednej "nemenovanej" TV ...Markíza (nech ľudia vedia, kde sa to seje)  bolo tvrdenie, že sú len dve možnosti ako zabrániť krachu dôchodkového systému. Buď zvýšiť na dvojnásobok odvody alebo znížiť dôchodky  na polovicu.....

Čo sa s Vami deje, páni (dámy) žurnalisti?  To ste už naozaj v takom zhone, že nie ste schopní použiť ak už nie vlastné  tak aspon preveriť si informáciu skrz cudzie vedomosti, čo všetko sa za tým schováva? Naozaj ste už všetci sklzli do polohy "nemysliaceho " poštára? (ospravedlňujem sa všetkým poštárom, nemám nič proti tomuto povolaniu, len prosto nenachádzam prijatelnejšie synonymum). Ste naozaj len doručovateľmi správ?

Myslím, že nad touto informáciou sa najlepšie zasmial p. Kaník  (daj mu boh dobrého zdravia...) a to priamo z parlamentu.  Kto si pamätá na jeho slová z jednej z jeho príhovorov v roku 2004 z pozície ministra práce: " .... ľudia, čo sa deje? nemáte prácu? Veď hranice sú otvorené...."

Kto z Vás si vtedy uvedomil dôsleky?  Neprešlo veľa času a už sú tu.  Pretože všetko, čo je mladé (páceschopné) vzalo nohy na plecia , a teraz pomáhajú zdvíhať z prachu krízy iné ekonomiky. Dôsledok? Produkú tam, odvody platia tam, a tuto prinášajú len nejaký zlomok toho, čo zarobili, pretože tam sú iné ceny - teda iný pomer zárobok versus životné náklady.  A naša ekonomika?  Ostala na deťoch a dôchodcoch... (preháňam...)  Povedzte mi však , naozaj je to tak, že národ "starne"?  Vôbec nie. Koľko ekonómov už upozorňovalo na to, že nás nad vodou drží automobilový priemysel so svojim exportom, ale vnútorný domáci produkt stále klesá.

Zosumarizujme teda: stačí spočítať, koľko je pracovitých ľudí v zahraničí a počet nezamestnaných (...horehronie so svojou 40%-tnou nezamestnanosťou...) a vynásobme to priemernými odvodami. Čo myslíte, zvládne obhospodáriť takéto peniaze dôchodková poisťovňa?  Bude treba rušiť druhý pilier?

Vráťme sa teda  na začiatok.  Páni novinári (v TV Markíza zvlášť !!!) Existuje aj tretia možnosť - necitujte len politikov - amatérov.  Oni sú tam dočasne. Vy ste na svojich miestach dlho.  Treťou možnosťou totiž je nájsť spôsob zvýšiť zamestnanosť . Ako na to?  Ak už politici sami nemôžu nájsť riešenie - ukážte im na jeden zo spôsobov, ktorý napr. použila Amerika v krízových rokoch 1928-33. Ale stačí pohnúť mozgom...

Toto sa však nezmení, pokiaľsa opať nezobudíte, a neuvedomíte si, že máte všetky atribúty štvrtej vlády. Táto vláda zatiaľ veľa neurobila (...mimo riešenia rozdávať potraviny...nemorálny fuj!!!).  Premierka skľzava do pozície zhladzovača ostrých politických uhlov - namiesto priímania strategických rozhodnutí (nie je trošku slabá na tento post?) a opozícia na čele s p. Ficom si zmýlila pojem opozícia s pojmom oponentúra... Odpovedzte teda páni novinári - zvládnete to, byť tým, kým ste predurčení historicky?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Pozor, vstup len na povolenie. Kde sú posledné zostatky železnej opony na Slovensku

Posledné zvyšky železnej opony a jej makety sa nachádzajú v Petržalke a Devínskej Novej Vsi.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?